Články Komentáře

Stavařov » Dění v domě » TECHNICKÉ PARAMETRY NOVÉ TV

TECHNICKÉ PARAMETRY NOVÉ TV

Dobrý den,

Vážení  přátelé,

dovoluji  si  shrnout  technická  doporučení  na základě  parametrů  a  typu modulace našeho STA rozvodu, které  Vás  povedou  k  bezproblémové  volbě při  výběru  nového  televizoru .

1. rozlišení full HD, tedy přesně rozlišení 1080i.

2. existence dekoderu DVB-T a DVB-C, ALE NYNÍ POZOR. Některé TV a prodejci deklarují tuto modulaci DVB-T/C, ale skutečnost je jiná. Televizor umí buď DVB-T  NEBO DVB-C, tedy  ne obě současně. (např. TV – SONY to neumějí).  Raději doporučuji TV, který obě modulace umí současně v reálném čase a  ovladačem je možno mezi nimi přepínat.  Pak budete moci sledovat i FANDU, SMÍCHOV a další  programy  z pozemního vysílání.

Obyvatelům našeho BD s televizorem  bez  DVB-C tuneru nebo bez  HD rozlišení obrazu není bohužel umožněno  sledování nových SATELITNÍCH  HD programů, proto jim doporučuji  při  koupi nové TV naslouchat  výše  uvedeným  doporučením  nebo nákup HD set-top- boxu. Ten volte pouze  v případě, že máte kvalitní TV ve full HD kvalitě (1080i) pouze bez dekodéru DVB-C, jinak je lépe investovat do nové TV.

Při nákupu  a  naladění  HD set-top-boxu Vám budou nápomocni  p. Málek_85, Smíšek_87 nebo můžete kontaktovat mne.

 

Jaromír Topolský

Vloženo k: Dění v domě

4 komentáře "TECHNICKÉ PARAMETRY NOVÉ TV"

 1. karel.kroulik napsal:

  Děkuji za informaci.
  k nové anténě – jedná se o investici na řadu let. Při rozpočítání na 96 bytů to bude korunová položka, okteré nemusí SVJ jednat.

  1. Jaromír Topolský napsal:

   Dobrý den pane Kroulíku,
   nejsou to mé prostředky, abych s nimi mohl bez odsouhlasu disponovat. V nejbližsí době bude shromáždění vlastníků, tak investici můžeme společně navrhnout k projednání.

 2. karel.kroulik napsal:

  Dobrý den,
  nejde mi HBO, Filmbox, Eurosport2.
  Nešlo by zařadit ČT1 HD, ČT2 HD,Barrandov HD, Prima HD?
  Karel Kroulík

  1. Jaromír Topolský napsal:

   Dobrý den pane Kroulíku,
   máte pravdu multiplex 2 zase celý vypadl, již jsem to hlásil k opravě.
   Co se týká pozemního vysílání CT1HD, CT2HD, PRIMA HD není dostupné pro naše antény, které směřují na vysílač Krásný. Toto vysílání se realizuje z vysílače Černá Hora. Uvidíme snad v létě po odsouhlasu finančních prostředků členy SVJ Stavařov nainstalujeme novou anténu pro vysílač Černá Hora.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.