Články Komentáře

Stavařov » Dění v domě, Pro nové sousedy » Krádeže v domě – zkušenost Hurychových (vchod 91)

Krádeže v domě – zkušenost Hurychových (vchod 91)

Dobrý den všem. Myslíme, že by bylo dobré, podělit se o nepříjemnou zkušenost, která se stala ve vchodu č. 91. V neděli 5. 2. 2012 v podvečer jsme zjistili, že nám bylo ze sklepa odcizeno dámské jízdní kolo Leader-fox Šumava vč. dětské sedačky. Kdy přesně ke krádeži došlo, nevíme, ve sklepě jsme byli naposledy předchozí úterý. Z cennějších předmětů zde po krádeži zůstalo dětské kolo, dámská a dětská helma, původně zavěšená na odcizeném kole a dětský kočárek – golfky. Pachatel se musel nejprve dostat do baráku a poté odstranit visací zámek, který na místě nenechal a petlici nenarušil. Dveře u sklepa máme z latí, které jsou z cca ¾ zevnitř kryté deskou, tzn. ve spodní části pachatel mohl vidět, že je ve sklepě kolo, ale jaký typ konkrétně ne. Sklep se nachází v zadní části chodby (dále od venkovních dveří naproti větší sušárně) a byl zabezpečen běžným způsobem.

Evidentně jsme nebyli dostatečně opatrní. Za celých 6 let, co tu bydlíme, se nic podobného nestalo, nebo o tom nevíme a neřešili jsme tedy další větší zabezpečení. Tento příspěvek píšeme, jelikož si myslíme, že bychom měli začít více přemýšlet a ověřovat, koho do baráku pouštíme. Např. zda dotyčný opravdu nese do schránek letáky, nebo zda jde opravdu o jednoho z mnoha obchodních zástupců té a té společnosti, jelikož příště nemusí jít pouze o sklep nebo kočárek na chodbě. Také je občas dobré zhodnotit, zda nemůžeme svůj majetek ještě více zabezpečit.

Rodina Hurychova

Autor

Vloženo k: Dění v domě, Pro nové sousedy

Jedna odpověď na "Krádeže v domě – zkušenost Hurychových (vchod 91)"

  1. Jaromír Topolský napsal:

    Dobrý den,
    dovoluji si Vám sdělit, že kontrolou prostoru sklepa a dveří ve vchodu 91 jsem zjistil navrtání dveří kolárny a sušárny vrtákem á 10mm. Toto již jsou praktiky profi zlodějů, kteří si minikamerou zjistí zajímavost prostoru za dveřmi, proto bylo přistoupeno v 88,91 k vybavení požárních dveří koulí a zámkem, kterým prosím dveře zamykejte!
    VAŠE KOLA BUDOU JISTĚ VE VĚTŠÍM BEZPEČÍ. Jaromír Topolský, SVJ Stavařov.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.